Leczenie

Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze, czyli jedno z najczęstszych zadań stomatologa, chociaż wzbudza wiele obaw wśród pacjentów, ani trochę nie jest straszne. Jego głównym przeznaczeniem jest diagnoza i leczenie ubytków powstałych na skutek próchnicy i chorób zębów i przyzębia.

Mimo obszernego zastosowania, leczenie zachowawcze nie jest trudnym czy bolesnym procesem. Dzięki subtelnym technikom i delikatności działań stomatologa, zabieg jest w pełni komfortowy. Regularne sprawdzanie stanu zdrowia zębów i szybka reakcja na zmiany próchnicze chroni pacjentów przed koniecznością wykonywania bardziej skomplikowanych zabiegów dentystycznych np. leczenia kanałowego. Kontrole utrzymują pewność zdrowego uśmiechu na dłuższy czas.

Leczenie zachowawcze powstrzymuje próchnicę przed niszczeniem zębów, które z czasem mogą się ruszać, dogłębnie psuć, a nawet wypadać. Odwiedzanie dentysty, jest o tyle ważne, by zapobiegać efektom zbyt niedokładnej higieny jamy ustnej, która jest główną przyczyną wszelkich problemów.

Leczenie zachowawcze krok po kroku


W gabinetach stomatologicznych wszystkie zabiegi stomatologii zachowawczej przeprowadzane są z zastosowaniem miejscowego znieczulenia. To sprawia, że naprawa zębów jest bezbolesna oraz jest w wysoce wygodne dla pacjenta.

Po zaaplikowaniu znieczulenia pacjent może całkowicie wyciszyć się na czas zabiegu. W czasie właściwego przebiegu leczenia, stomatolog usuwa osady, leczy, a następnie odbudowuje kolor i kształt zęba. W końcowej fazie odtworzony ząb musi przypominać resztę, dlatego stomatolog dostosowuje jego kształt. Tak właśnie zostaje utrzymany poprawny kontakt wszystkich zębów.

Leczenie zachowawcze gwarantuje pacjentowi, że jego zęby pozostaną zdrowe, a wszystkie zmiany próchnicze będą usunięte. Częste kontrole i dbałość o zdrowie jamy ustnej wykluczają bóle oraz problemy wynikające z pogłębienia nieleczonych chorób.

Jak zapobiegać powstawaniu ubytków w zębach?


  • Szczotkuj zęby co najmniej 2 razy dziennie
  • Używaj nici dentystycznych i antybakteryjnych płukanek
  • Co najmniej 2 razy w roku umów się na profesjonalny zabieg higienizacji
  • Regularnie odwiedzaj gabinet dentystyczny
  • Nie odwołuj wizyt u stomatologa
  • Unikaj produktów sprzyjających próchnicy
  • Jeśli coś Ci dolega, nie czekaj. Umów się na wizytę!